Bugün, 20 Temmuz 2024 Cumartesi

Yetim çocuklara anlamlı destek

Yetim çocuklara anlamlı destek

Yetim çocuklara anlamlı destek

Aksaray Aile ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü ile HASENE Vakfı arasında imzalanan protokolle ‘Yetim Destek’ projesi kapsamında 100 yetim çocuğa destek sağlanacak. 

Proje ile ilgili hazırlanan protokol Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Nurettin Ulaş ile HASENE Vakfı Başkanı Halil Aydın tarafından imzalandı.

            Vali Mehmet Ali Kumbuzoğlu hazırlanan iş birliği protokolünün onayını imzalayarak projenin Aksaray’da başlatıldığını belirtti.

Protokol imza töreninde konuşan Vali Mehmet Ali Kumbuzoğlu; anlamlı bir projenin Aksaray’da uygulamaya geçeceğini söyledi. 

HASENE Vakfı tarafından düzenlenen ‘Yetim Destek’ projesi kapsamında Aksaray’da ikamet eden sosyal ve ekonomik açıdan ihtiyaç sahibi yetim çocuklar ve ailelerinin maddi ve manevi temel ihtiyaçlarının giderileceğini ifade eden Vali Kumbuzoğlu; projenin Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ve HASENE Vakfı iş birliğinde yürütüleceğini belirtti. 

HASENE Vakfı Başkanı Halil Aydın, vakıf genel müdürü Menderes Naç, Aksaray Şube Başkanı Cem Elibol’u tebrik eden Vali Mehmet Ali Kumbuzoğlu; projenin taşıdığı anlamın büyüklüğüne dikkat çekerek örneklerinin artması temennisinde bulundu. 

Vali Kumbuzoğlu; konuşmaların ardından Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Nurettin Ulaş ile HASENE Vakfı Başkanı Halil Aydın tarafından imzalanan işbirliğinin onayını imzalayarak hayırlı olması dileğinde bulundu.Haberi Sesli Oku