Bugün, 6 Temmuz 2022 Çarşamba

Ali Genç


BİRLİĞİMİZLE DEMOKRASİMİZİN SİGORTASI!!!

BİRLİĞİMİZLE DEMOKRASİMİZİN SİGORTASI!!!  Bu günkü yazımda belirtileni çocukluğumda duyduğum Rabbimizin tüm insanların eşit olduğu kimsenin başkasından üstün olmadığı, üstünlüğün ancak ve ancak takvada olduğu İlahi emrini bilmeyen /bilmeyenler.
 Bilseler de  kendi dünyevi rantı için ahiretini feda ederek umursamayan Hakkın rahmetinden kovulan  Irkçılığın piri Şeytanı lainin yolundan giderek iblisle sen ve bu iblislikle dedelerinin ve babalarının başkalarından üstün olduğunu söyleyen Yahudileri duyan Hz. Musa(A.S.)’nın ”Çok övündükleri O dedeleri Cehennemin ateşinde yanıyor” diye belirttiklerinin zihniyetinde olanlarda.
  Yine Nebiler, Nebisi Peygamber efendimiz Hz. Muhammed(S.A.V.)in İslam dinin özeti olan Veda Hutbesindeki” Ey İnsanlar! Rabbiniz birdir.
   Babanız da birdir; hepiniz Âdem'in çocuklarısınız.
   Âdem ise, topraktandır. 
   Allah yanında en kıymetliniz, takvası çok olanınızdır.
   Arap’ın Arap olmayana bir üstünlüğü yoktur. 
   Üstünlük ancak takva iledir..” kati sözüne rağmen bulaşana dünya ve ahiretini zindan eden ırkçılık kanserine yakalananlarda.
“PEYGAMBER ARAP İSE ALLAH’DA TÜRKTÜR” SAÇMALIĞIYLA HADDİ AŞANLARDA YAZILANI ANLAMAZ
  2000’in 31 Ağustos’unda İstanbul’dan Ankara’ya gelirken Konyalı hemşerimiz Profesör Mustafa Kafalı ile birlikte seyahat ettiğim Ankara’ya kadar sohbet ettiğimiz Kafalı hocanın 1975-1977 yılları arasında Bağdat Üniversitesi Edebiyat Fakültesi'nde öğretim üyeliği yaparken şahit olduğu olayda bahsi geçenlerde.
  Yani merhumun şahit olduğu Iraklı bir Türk’le kavga eden Arap’ın “Biz sizden üstünüz çünkü Hz. Muhammed(S.A.V.)Arap’tır” sözünü söyleyerek haddin aşılmasını da bu  sözleri söyleyende!!!
     Arap’a cevap veren’ inde aynı şekilde haddi aşarak sümme haşa verdiği cevapta  ”Allah(c.c.)da Türk’tür” şeklindeki hem ırkçılık yapılan hem de haddi aşan söylemi yapan  O  Arabında,Türk’ünde zihniyetinde olanlarda yani sözün özü Peygamberimizin ”Irkçılık yapan bizden değildir.” sözünün gereği O’nun şahsına ve tebliği ettiği yüce dinimiz İslam’a düşman olan ırkçılığın peşinden giderek kendileri ile birlikte nesillerinin de dünya ve ahiretlerini zehir etmenin yanında bu fikirleri ile toplumlarının da birliğine bomba koyanlarda anlayamaz.
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’I BÖLÜCÜ BAŞIYLA, AHMET YAŞAR’I BÖLÜCÜYLE AYNI KEFEYE KOYAN SİYASETÇİ ESKİSİ İLE AKTİF SİYASİTÇİDE TÖVBE EDİP NEDAMET GETİRMEDİKÇE YAZILANI ANLAMAZ!!!
  2007 Genel seçimleri öncesi Başbakan Erdoğan ile bebek katilini aynı tutup bir tarafına, diğer  tarafına ise 2002-2007 yılları arasında Aksaray’a çeyrek asırda kazandırılacak hizmetin kazandırılmasını sağlayan hizmetlerin gerçekleştirilmesini dönemin milletvekilleri olan arkadaşları Ali Rıza Alaboyun ,Ruhi Açıkgöz ve Ramazan Toprak’ın  doğal liderliğini yapan Ahmet Yaşar’ı ise bir bölücüyle yan yana fotoğraflarını yan yana koyarak broşürü bastıranlarda.
  Bu broşürde Recep Tayyip Erdoğan’a ve Ak Partiye oy verenlerin bölücü başına, Ahmet Yaşar’a oy verenlerin ise bu bölücüye oy verecekleri belirtilen broşürü basanlarda.
   Bastıracakları broşürün basımı yapacak yerde izinin kalmaması için şeytani bir zeka ile cd ile getirip bastırdıkları bu yüz karasını  Aksaray ve Ortaköy genelinde dağıtarak bölücülerin değirmenine su taşıyan, ekmeklerine yağ süren siyasetçi eskisi ile aktif siyasetçide yaptıklarıyla Peygamberimizin tabiriyle Peygamberimiz yerine onun ve dininin karşısında olanlar da ırkçılığın bu zararını anlayarak dinden çıktığı gerçeğiyle tövbe etmedikçe ve haklarına girdikleriyle kamu oyu önünde helalleşmedikçe anlayamazlar. !!!
SELAHADDİN EYYÜBİ, ALP ARSLAN’LA FATİH,YUNUS EMRE ,SULTAN ABDULHAMİT SAİDİ NURSİ, SÜLEYMAN HİLMİ TUNAHAN,NECİP FAZIL KISA KÜREK, AŞIK VEYSEL VE BAĞDATLI ÜMMET RUHUYLA DÜŞÜNEN ARAP MÜSLÜMAN GİBİLERİ ANLAR!!!
   Yazacaklarımı Yüce Kitabımız Hz. Kuranın Hucurat Suresinin10. ayetinde Mevla’mız tarafından Belirtilen “Müminler ancak kardeştirler, öyleyse iki kardeşinizin arasını düzeltin, Allah’a itaatsizlikten sakının ki rahmetine mazhar olasınız.” İlahi emrine.
  Mevla’mızın elçisi Hz. Muhammed(S.A.V.)in Buhârî, Mezâlim, 3; Müslim, Birr, 58.’de verilen
” Müslüman Müslümanın kardeşidir.
   Ona zulmetmez, onu (düşmanına) teslim etmez.
   Kim, (mümin) kardeşinin bir ihtiyacını giderirse Allah da onun bir ihtiyacını giderir.
   Kim Müslümanı bir sıkıntıdan kurtarırsa, bu sebeple Allah da onu kıyamet günü sıkıntılarının birinden kurtarır.
   Kim bir Müslümanın kusurunu) örterse, Allah da Kıyamet günü onu(n kusurunu) örter.” sözünü bilen ve bilmekle de kalmayan harfiyen uygulayan Selahaddin Eyyubi, Sultan Muhammed Alp Arslan ve Fatih Sultan Mehmet, Yunus Emre Sultan Abdulhamit, Bediuzaman Saidi Nursi, Süleyman Hilmi Tunahan ,Necip Fazıl Kısakürek ve Aşık Veysel Şatıroğlu ile onlar gibi insanların tende Müslümanların ise dinde kardeş olduklarını bilip, yaratılıştan gelen haklarını savunanlar anlar. 
   İstanbul’dan Ankara’ya birlikte seyahat ettiğim Profesör merhum Kafalı hocanın bu sohbetimizdeki evine misafir olarak gittiği Bağdatlı  Arap kardeşimizin evinde Osmanlı devletinin büyük zaferlerini tasvir eden tabloları gördüğünü ve bu kardeşimizin Osmanlı devletiyle ortak tarihlerinin yanında din kardeşliğinin de gereği bu tabloları evine iftihar ederek astığını söylediğini belirttiği o Arap Müslüman gibi düşünenler anlar.
   Yerimizin dolmasına rağmen yazacaklarımız bitmediğinden izninize sığınarak Mevla’mızda izin verirse devamını Cuma günü yayınlayacağım.
   Milletimizin iri ve diriliğinin muhafazası na katkı için okunması ve okutturulması dileğiyle.
   Rabbim yar ve yardımcımız olsun.
   Devamı  Cuma’ya.