Bugün, 28 Temmuz 2021 Çarşamba

Erdogan Kaya


Ahmet yaşar’la ilgili bilgi kirliliği

Ahmet yaşar’la ilgili bilgi kirliliği


Çarşamba günü Ortaköy ilçemizde idik. Burada bazı dostları ziyaret ederek sohbetler etme imkanı buldum. Bir yerde otururken tanımadığım bir arkadaş eski milletvekilimiz Ahmet Yaşar’ın Korona virüse yakalandığını söyledi. Tabi konu üzerinde fazla durulmadı, ama bir başka yerde otururken aynı konu gündeme geldi. Sonra anladım ki, Ortaköy ilçesinde bu konu biraz daha vatandaşın arasında yayılarak, tahlillerin pozitif çıktığı şeklinde dedikodu yayılmaya başladığını gördüm.

Ertesi gün konuyu araştırmak istedim ve araştırarak konunun belli kişilerce yanlış lanse edildiğini görme imkanı buldum. Dolayısı ile siyasete iz bırakan Sayın eski Milletvekilimiz ile ilgili bilgi kirliliğini sizlerle paylaşmak istedim.

Sayın Ahmet Yaşar kardeşinin rahatsızlığı nedeni ile kardeşini Gata’ya götürüyor. Gata girişinde ateş ölçümü yapılıyor. Ahmet Yaşar yıllardır bağırsak rahatsızlığı olduğunu zannedersem bir çok kişi biliyor.

Bundan dolayı zaman zaman ateşi yükseldiği için, Gata girişinde ateşi 38 derecenin üzerinde çıkıyor. Yaşı da 65 üzerinde olduğu için kendisine test yapılıyor. Yapılan test sonucunda ilk test negatif çıkıyor.

Ancak gözetim altına alınan bir şüphelinin test sonuçları negatif de çıksa normal olarak belli bir süre içerisinde ikinci test yapılması gerekiyor. Bundan dolayı Sayın Yaşar ikinci test yapılmak için hastanede bırakılıyor. Kardeşi tedavi olduktan sonra taburcu oluyor.

İkinci test henüz yapılmamıştır. Muhtemelen ikinci test sonucunda taburcu olacaktır. Kardeşini götürdüğü hastanede böyle bir durumla karşılaşıyor. Ahmet Bey böyle bir rahatsızlığı olsa zaten İstanbul’da yaşıyor, orada hastaneye gider.

İstanbul’da herhangi bir önemli hastaneye gidebilir. Aksaray’da olduğu için kardeşini Ankara’ya doktora götürüyor. Burada başına yaşından dolayı bu hadise geliyor. Dolayısı ile Ahmet ağabey ile ilgili yayılan dedikoduların aslı astarı bulunmamaktadır.

Bende kendisini tanıyan ve yakın dostluğu olan bir gazeteci olarak bu yalan dedikoduyu aydınlatmak için yaptığım araştırmayı sizlerle paylaşıyorum. Ahmet ağabeye de böyle bir hadise ile karşılaştığı için geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.