Bugün, 15 Haziran 2021 Salı

Ali Genç


KKTC A.Y.M’SİNİN 28 ŞUBATÇI ZİHNİYETİ!!!  

KKTC A.Y.M’SİNİN 28 ŞUBATÇI ZİHNİYETİ!!!  


 Türkiye’de  velinimeti olan milletimizin inancına karşı soludukları hava ve taşıdıkları can dışında hayatlarının sürdürebilmelere için gerekli olan her şeyi karşılanan atanmış nankörler ve bunların verdiği brifinglerle yönlendirilen yüksek yargı ve yüksek öğretim kurumları ile yandaşları olan Meslek Odaları,STK’larla siyasilerin işbirliğiyle 28 Şubat 1997 den itibaren başlatılan ve maksadı her santimi şehit kanlarıyla sulanan yurdumuzda dinimizi yok etme çabası 26 yıl sonra Yavru vatanda nüksetti.  

   KKTC’indeki bir sendikanın ülke Anayasa Mahkemesine yaptığı bir müracaatın sonuçlandırılmasıyla ilgili verilen kararda devletin konuyla ilgili birimi tarafından Kuran kursu açamayacağı yönündeki kararla ülkede resmi olarak Kuran kursları açılmasına kısa süreliğinede olsa maalef  yasak geldi.  

ADA OSMANLI İMPARATORLUĞU TARAFNIDAN YUNANİSTANDAN DEĞİL VENEDİKTEN ALINDI!!!  

    28 Şubat’ın hortlatıldığı ülkede alınan bu kararla on binlerce şehidin kemikleri sızlatıldı.  

     Akıl,izan ve en önemliside hukuk dışı kararın alındığı yerin fethi için akıtılan  on binlerce Müslüman  şehidin kanı bilinirse bu akıl almaz hukuksuzluğa sebep olanların milletimizin  inanç ve milli değerlerine ne kadar karşı oldukları daha iyi anlaşılır.!!!  

   Alınan AYM kararıyla  yüce dinimiz İslamın yüce kitabı Kuranı kerimi yasaklayanlar içinde KKTC’nin yer aldığı 10 Bin Km2 alana sahip olan ada günümüzde Rumların iddia ettikleri gibi  Osmanlı İmparatorluğu tarafından Yunanıstan’dan  değil Venedik Cumhuriyetinden alındı.  

KIBRIS ADASI 2 YIL SÜREN VE KM2 BAŞINA 5 ŞEHİDİN KANIYLA KAZANILAN ZAFERLE FETHEDİLDİ!!!  

 1570-71 yıllarında Sultan 2. Selim döneminde Sokollu Mehmet Paşa’nın Veziriazamlığı döneminde Osmanlı imparatorluğunun iç gölü haline gelen Ak deniz’de Anadolu ana karasının burnunun dibinde bulunan ve özellikle Hac seferleri için büyük sıkıntılar çıkartan ve seyir halindeki Osmanlı gemileri için en büyük tehlike olduğundan alınmasına karar verilin yerdi.  

  Osmanlı İmparatorluğu burnunun dibindeki bu kelimenin tam anlamıyla terör estiren  Venedik Cumhuriyetin bağlı olan Kıbrıs adasını 2 yıl boyunca süren savaşta adanın her bir km2 si için 5 den fazla Osmanlı askerinin Şehit kanıyla sulayarak yani 50 bin Osmanlı askerinin şehit olmasıyla  fethedilen ada  Osmanlı devletinin  1. Dünya savaşına girmesine kadar resmi olarak egemenliğindeydi.  

 LOZAN ANLAŞMASINDA 2 MADDE İLE İŞGALCİ İNGİLTEREYE BIRAKILAN KIBRIS ADASI ÜSTÜNDE YENİDEN HAK SAHİBİ OLMAMIZ ŞEHİT BAŞBAKAN ADNAN MENDERES’İN ÇABASIYLA SAĞLANDI!  

  İngiltere tarafnıdan Osmanlı devletinden kiralanmasına ve 100. yılın sonunda Osmanlı devletinin devamı olan Türkiye Cumhuriyetine iade edilmesi gereken Kıbrıs adası Lozan anlaşmasında 2 madde ile  işgalci İngiltere’ye  bırakıldı.  

  Kıbrıs adası İngilizlerin  buradan çekilme kararının arıdandan Yunanistana bağlancakken bunu engelleyen Şehit başbakan Adnan Menderes’in  çabasıyla yeniden hak sahibi olmamız sağlanırken 1974 Kıbrıs Barış harekatında ise 500 Şehit ve 1200 Gazinin kanı ile üstünde KKTC bulunan toprak kurtarıldı.  

KKTC CUMHURBAŞKANI ERSİN TATAR KURAN KURSLARI’NIN” KAPATILMASINA İZİN VERMEYİZ”  

   KKTC Anayasa Mahkemesinin, ülkedeki Kur'an kurslarının laiklik ilkesine aykırı olduğu bahanesiyle kapatılmasına karar vermesine  Cumhurbaşkanı Erdoğan,Cumhurbaşkan yardımcısı   Oktay,Dış işleri başkanı Çavuşoğlu’nun yanında KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’da tepki gösterdi.!!!  

 Tatar yaptığı açıklamada” "Anayasa Mahkemesi'nden kararın açıklanması ama gerekçeli kararın netleşmesinden önce gerçekten üzülerek söylüyorum birilerinin kışkırtmasıyla birtakım söylemlerde bulunmuşlar.  

  Bu fevkalade hassas konudur.   

  Sabahleyin danışmanlarımla konuyu enine boyuna araştırdım. Bizler bu topraklarda Müslüman olarak imanımızla geldik. Kur'an kurslarının kapanması gibi bir durum asla olamaz." dedi.  

 YAPILACAK YASAL DÜZENLEMEYLE KKTC’DEKİ 28 ŞUBATÇI ZİHNİYET YERLE YEKSAN EDİLECEK!!!  

   Çeşitli kaynaklardan alınan bilgiye göre gerekçeli kararın açıklanmasından sonra  bu kararı rafa kaldıracak yeni bir yasa çalışması yapılarak.  

  Bu yasayla adadaki 28. Şubatçı zihniyetin bertaraf edileceğinin belirtilmesi adanın fethi ruhuna bağlı olanları sevindirirken Rum tarafı ve rum taraftarları olanlarını ise hayal kırıklığına uğrattı.  

   KKTC kamuoyunun beklentisi yapılacak yasal düzenlemelerle paryalığın tamamen ortadan kaldırılmasıdır.  

  KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar ve  KKTC Başbakanı  Ersan Saner tarafından yasal düzenlemelerin zaman geçirilmeden yapılması dileğiyle.  

   Rabbim yar ve yardımcımız olsun.