Bugün, 20 Ekim 2021 Çarşamba

Ali Genç


KURTULMUŞ’UN BOŞ HEYBESİ, EREL VEKİLİN SÖYLEDİKLERİ VE İŞ-KURUN BAŞARISI!!! 

KURTULMUŞ’UN BOŞ HEYBESİ, EREL VEKİLİN SÖYLEDİKLERİ VE İŞ-KURUN BAŞARISI!!! 


 

 

  Bu gün üç konuyu işleyeceğim. 

  İşleyeceğim ilk konu Ak Parti Genel başkan Vekili Numan Kurtulmuş hocanın Aksaray ziyareti. 

NUMAN KURTULMUŞ TAKTİR ETTİ VEKAT TAKTİRE TAKTİRLE YANİ MÜJDELERLE CEVAP VEREMEDİ! 

    Profesör Dr. Numan Kurtulmuş hoca Ak Partide Genel başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın iki vekilinden birisi. 

   Yani Partide ülkemizin son Başbakanı Binali Yıldırım ile birlikte Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan sonraki  iki en üst yetkiliden birisi. 

    Bu görevleriyle hem Bakanların, hem Parti grup başkanlarının hem de parti grubunun amiridir. 

    Yani Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan sonra ülkemiz siyaseti ile siyaset kurumunun belirlediği ve uygulamaya koyduğu/koyacağı hizmetlerinin planlanmasından açıklamasına ve bunları gerçekleştiren 3 kişiden birisidir. 

    Görev böyle yüksek olunca ziyaret ettiği yerlerdeki beklentilerde hele hele de 20 yıldır Ak Partiye devamlı en yüksek oranda desteklediğimizden yüksek olur. 

19 YILLIK DESTEĞİ TAKTİR EDERKEN DEMİRYOLU İHALESİNDEKİ KAFA KARIŞIKLIĞINI GİDERMELİYDİ!!! 

     Numan hoca Kurtulmuş Selçuklu Parkı içine Belediye tarafından yapımına başlanan Külliyenin temel atma törenindeki konuşmasında ilimizin 2002 den bu yana Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Ak Parti’ye Türkiye 3.,4. ve 5.liği olan desteğinin dışında 19 yılda yapılan diğer tüm genel ve mahalli seçimlerle ve referandumlarda ise ülkemiz geneli ortalamasının %14’nün üstünde Ak Partiye  Aksaraylıların verdiği desteğe teşekkür etti. 

AKSARAY’A YAPILACAK HER HİZMET BÖLGE İLE ÜLKEMİZ İÇİN YAPILACAĞI UNUTULMAMALI!!! 

   Siyasetin hizmet sanatı olması prensibi göz ününe alınarak ve ayrıca ilimizin coğrafi konumundan gelen özelliği nedeniyle kazandırılacak her hizmetin özelde orta Anadolu’nun tamamı ile ülkemize verileceğinin de göz önüne alınmasının yanında 19 yıldır bizim desteğimizle Ankara’ya dolu giden heybelerimize karşı sayın Kurtulmuş’un sadece teşekkürü nedeniyle getirdği heybesi boştu.  

AKSARAY’IN BEKLENTİSİ DEMİRYOLUMUZUN TEMELİNİN ATILMASI VE E.90 KARA YOLUNUN OTOBANDAN EN AZ ŞEKİLDE ETKİLEYECEK BAKAN ONAYLI TEDBİRLERİN ZAMANINDA ALINMISIYDI!!! 

  Aksaray kamuoyunun Genel başkan vekilinden beklentisinin ilki 26 Temmuz günkü haberimizde belirttiğimiz Milletvekili Cengiz Aydoğdu’nun ihalesinin yapıldığını belirttiği  fakat ihale bedeli, alan kurumun isminin ve bedeli ile bitim tarihinin belli olmaması nedeniyle muhalefet partilerinin bu konudaki demeçleriyle de oluşan kafa karışıklığını yapacağı net açıklamayla giderilmesiydi!!!. 

   Aksaray’ımızın yanında güzergahta bulunan 7 ilçe ile yolun etrafındaki 75000 kişiye ekmek götüren 15000 çalışanın etkileneceği E.90 Karayolunun 5 Şubat 2017 günü ilimizi ziyaret eden dönemin Ulaştırma bakanı Ahmet Arslan tarafından da uygulanabilirliği  kabul edilen yolun Ankara-Niğde otobanından en az şekilde etkilenmesini sağlayacak tedbirler başta olmak üzere ilimizin istikbalini ilgilendiren konularla gönlümüze su serpmesiydi. 

    Fakat hiç birine değinmeyince dolu gönderdiğimiz heybelerimize karşı boş heybe ile gelmiş oldu. 

ADALET BAKANI GÜL’ÜN YENİ ADLİYE SARAYI AÇIKLAMASI MÜJDE DEĞİL BİLİNENİN TEKRARIYDI!!! 

  Bir meslektaşımızın ”Bakan müjdesi” başlığıyla belirtmesinin aksine Meslek Odaları ve  STK’larla yaptığı toplantıda kendilerine iletilenlerin yanında yaptığı açıklamadaki  yeni Adliye Sarayı ise bizlerin ve kamuoyumuzun aylar öncesinden bildiği  konu olması nedeniyle bilinen tekrarıydı. 

KURTULMUŞ VE BAKAN GÜL KAMUYOMUZUN BEKLENTİLERİNİ ZAMAN GEÇİRMEDEN KARŞILAMALI! 

  Kamu oyumuzun dilekleri olan  bu günkü yazımızdaki beklentilerin ve Meslek Odaları ile STK yetkilileriyle yaptıkları toplantıda özellikle Hamit Özkök ve Mahmut Aktürk başkanlar başta olmak üzere  kendilerine toplantıya katılanlar tarafından iletilenlerin gereğinin  Kurtulmuş hoca ve Adalet bakanı Gül tarafından zaman geçirilmeden yapılarak boş getirdikleri heybelerini gecikmelide olsa doldurmaları  dileğiyle. 

AYHAN EREL’İN  DEMİRYOLU VE SULAMA SUYU KONUSUNDA DİLE GETİRDİKLERİ DİKKATE ALINMALI!! 

   İyi Parti milletvekili Ayhan Erel Hoca’nın Milletvekili seçildikten sonra Meclis kürsüsünden onlarca defa dile getirdikleri ile çeşitli vesilelerle kamuoyu nezdinde dillendirdiği konular kamuoyumuz tarafından taktirle takip edilmektedir. 

  Hocanın il başkanı Türemiş merkez ilçe başkanı Açıkgöz, belediye meclis üyesi Kuyucu ile birlikte 68 Gazeteciler Cemiyetimizin Geleneksel Basın buluşmalarında başta istikbalimizin birinci olmaz ise olmazı olan Demiryolu ihalesi konusundaki tereddütleri ile ilimizin Sulama suyunun Kızılırmak’tan sağlanması başta olmak üzere dile getirdiklerinin gereği zaman geçirilmeden yapılarak kamu oyunun beklentilerinin Ak Parti tarafından yerine getirilmesiyle ilimizin beklentilerinin karşılanması. 

  Bununla da ilimiz kadar Ak Partinin de istikbalini ilgilendirdiğinden gereği zaman geçirilmeden yapılmalı!!! 

AKSARAY İŞ-KUR’UN RAKAMLARI İLİMİZ EKONOMİSİNİN BÜYÜMESİNİ ETE KEMİĞE BÜRÜNDÜRDÜ!!!  

   Ülkemiz ekonomisinin 3. Çeyrekteki büyümesinin ilimizde de Valilik, İş-Kur ve paydaş kurumların samimiyetiyle sağlanan iş birliğiyle elde edilen sonuçlarla kelimenin tama anlamıyla ete kemiğe büründü. 

   İş-Kur il müdürü Mahmut Akkuş’un il Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Selahattin Göktaş ve kurumun birim amerleriyle birlikte gerçekleştirilen toplantıda verilen rakamlarla hem kurumun başarısı hem de bu başarıyla sağlanan istihdamın ve kendi işini kurmak isteyen eski mahkumlar, özürlüler ile kooperatiflere sağlanan direk ve dolaylı kamu kaynakları ve  teşvikteki kamu sübvansiyonlarıyla elde edilen başarılarla yüzlerin güldürülmesi sağlandı. 

   Basın toplantısında açıklananlar genel ve mahalli gazetelerde bu konuda yapılan haberlerde duyurulacağından ben sadece birkaç önemli rakamla bu başarıya ortak olmak istiyorum. 

   Toplantıda verilen bilgide pandemiye rağmen  yapılan çalışmayla bölgemiz illeri içinde işsizliği en çok düşüren yer olmamız, genç istihdamda 81 il içinde 14. ve engelli istihdamında ise 4. lüğün sağlanması.  

  OSB’de ve ilimiz genelinde 16000 kişinin istihdam edilmesi, OSB’de ki yeni kurulan fabrikaların hizmete girmesiyle bu rakamın 25000 kişiye çıkartılması,256 eski hükümle ve  özürlünün sağlanan desteklerle kendi işlerini kurmaları,1390 kişiye iş garantili meslek kurslarının düzenlenmesi  başarıdan sadece birkaç örnek. 

    Hükümetin istihdam konusundaki çabalarının sonuca ulaştırılmasının somut örneği olan bu çalışmaların bu enerjik kadro ile devam ettirilmesi ve bununla daha çok kişiye iş ve dolayısıyla daha çok kişiye aş sağlanması dileğiyle başta kurum amir Mahmut Akkuş olmak üzere emeği geçenleri tebrik ediyorum. Rabbim yar ve yardımcımız olsun.