Bugün, 20 Ekim 2021 Çarşamba

Ali Genç


SPOR İL MÜDÜRLÜĞÜNÜN SAMİMİ ÇALIŞMAYLA GELEN BAŞARISI VE CHP’NİN İSTİKRARLI AZMİ!!! 

SPOR İL MÜDÜRLÜĞÜNÜN SAMİMİ ÇALIŞMAYLA GELEN BAŞARISI VE CHP’NİN İSTİKRARLI AZMİ!!! 


 Pandemi nedeniyle gazetelerin haftada 6 gün olan yayın günün 2’ye inmesi nedeniyle  bu mecburiyet nedeniyle bugün iki konuyu aynı yazımda yayınlıyorum. 

 Ele alacağım konun ilki Pazartesi günü Aksaray İl Gençlik ve Spor Müdürlüğünün basın toplantısı,2. ise Salı günü CHP genel başkan yardımcısı Ali Öztunç’un Aksaray il binasında düzenlediği basın toplantısı öncesiyle bu toplantı olacak. 

GENÇLİK VE SPOR İL MÜDÜRLÜĞÜ KURMAY HEYETİNİN ORTAK HEDEFİ “ SPOR KENTİ AKSARAY” 

  Kurum adına veya kurumla ilimizdeki diğer birimlerin ortak çalışmalarının başarılarıyla ete kemiğe bürünen samimiyeti geçtiğimiz aylarda düzenlenen Gençlik Kamplarında bizzat gördüğüm, Vali Aydoğdu tarafından da  her vesile ile başarılı çalışmalarından dolayı taktir edilen  Gençlik Spor İl Müdürü Aslan Yıldız’ı kamuoyumuzla birlikte bu başarılarının yanında ahde vefayı taktir eden bir genç olarak taktir ediyor ve bu samimiyetiyle hedeflerine ulaşacağına inanıyorum.  

  Pazartesi günkü Basın toplantısında il müdürü Aslan Yıldız Valilik Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü vekili Selahattin Göktaş, Aksaray kamuoyu ve medyası tarafından da yakında bilinen ve sevilen Yurt Hizmetleri Müdürü Harun Koç, Spor Hizmetleri Müdürü Serdar Baydar hemşerilerimizle birlikte kurumun Personel Mali işler Müdürü Menekşe Ünal bulundu. 

     Görseller eşliğinde yapılan açıklamanın özeti ilimizin spor kenti yapma çalışmalarıydı.!!! 

   Basın toplantısında verilen bilgiler mahalli ve genel medya organlarında yayınlandığından ve yayınlanacağından toplantının ardından müdür bey ve kurmayları tarafından gezdiğimiz  ilimizde her branşta ki sporun gelişmesi ile dileyen vatandaşlarımızın da spor yapmalarına imkan verilen yerler gerçekten geçmişle kıyaslandığında muhteşemdi.!!! 

   Bu gezimizde gördüğümüz 2019 yılının sonunda yapımına başlanan ve Eylül 2021’de tamamlana aynı anda 8 branşın faaliyet gösterebileceği spor salonunda Türkiye’yi dünya, Avrupa ve Balkanlarda temsil edecek sporcular yetiştirilecek. 

   Engelli sporcular, özel sporcular ve küçük yaştaki yeteneklerin keşfedileceği ve adeta sporcu fabrikası olacak olan spor salonu Ekim ayında birçok branşta eğitime başlayacak. 

  “ İyi birey, iyi sporcu prensibi” ile hizmet verecek olan spor salonunda alanında uzman antrenörler görev alacak. 

   33 milli sporcuyu Türkiye’yi temsil etmeye uğurladığı gibi yeni hedefinde de bu sayının artmasını sağlıyor. 

    Milli sporcu sayısının artması planlanan yeni hedefte Türk Bayrağını dünyada dalgalandıracak sporcuların Aksaray’dan yetişmesi planlanıyor. 

    Bunun yanı sıra engelli sporcular, özel sporcular ve küçük yaşta sporcuların mücadele ettiği uluslararası spor faaliyetlerinin Aksaray’da yapılması planlanarak, kentin bir spor merkezi haline getirilmesi için çaba sarf edildiğine şahit olduk.   

CHP GENEL MERKEZİNİN 2 YILDIR AKSARAY’DAN EKSİK OLMAYAN ÇABASININ HEDEFİ BİR VEKİLLİK!!! 

  2019 mahalli seçimlerinde partisinin Belediye başkan adaylığının ardından il başkanlığına  Ali Abbas Ertürk’ün göreve gelmesinin ardından yönetimiyle birlikte aralıksız olarak sürdürdüğü çalışmalarına bir yenisin daha ekledi. 

  Geçen sene ve bu sene iki defa partisinin genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun ilimiz Meslek odaları ve STK yetkililerin yanında kanat önderleriyle buluşturan Ertürk çalışmalarına ivme kazandırarak devam ettiriyor. 

   Genel başkanını 2 yılda 2 defa ilimize getirtmesinin yanında defalarca heyetler halinde ilimize gelen CHP’li milletvekillerine de sahada araştırmalar yaptırması. 

   Bu araştırmaların sonuçlarının mahalli medyaya açıklamalarının yanında TBMM’sin dede genel başkan Kılıçdaroğlu’nun yanında  ilimize gelen CHP li vekiller tarafından başta 2004 yılında sözü verilen bizi limanlar bağlayacak olan Demiryolu olmak üzere ilimizin tarımdan hayvancılığa, turizmden ticarete kadarki meselelerinin dile getirilmesi kamu oyunda yeri alması sağlandı. 

    Bu çerçevede partisinin 98. kuruluş kutlamalarının yanında birlikte yapılacak saha çalışmaları için gelen Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç’la birlikte yapılan bir dizi ziyaretlere katılan Kayseri Milletvekili Çetin Arık, Adana Milletvekili Orhan Sümer tarafından bir kez daha ilimizin nabzının tutulmasını bir kez daha sağladı. 

    Bu ziyaretlerin ardından CHP il başkanı Ali Abbas Ertürk il ve ilçe yönetimi, CHP'li belde belediye başkanları ve  partililerinde katımıyla il başkanlığında düzenlenen basın toplantısı ve toplantıdan sonraki sohbet bu ilginin hedefe bir adım daha yaklaşıldığı konusunda fikir birliği oluştu. 

  Toplantıda çıkan ana fikir 2018 yılında İYİ parti ile olan ittifakta ve seçmenlerin bir kısmının bu partiye oy vermelerine rağmen CHP’nin %9.5 oy alması ve 2 yıldır kamuoyunda oluşan artı ile yapılacak ilk genel seçimlerinde hedefin bir vekillik olduğu ortaya çıktı. 

   CHP’nin ilk genel seçimde 1 Milletvekili kazanması halinde ikinci hedefinin de 35 yıl sonra Aksaray Belediye başkanlığı olmasıdır. Cumamız mübarek olsun. Rabbim yar ve yardımcımız olsun.