Bugün, 27 Kasım 2021 Cumartesi

Ali Genç


VALİ AYDOĞDU VE İL ÖZEL İDARESİNİN HEDEFİ SORUNLARI MİLİMİZE EDİLMİŞ AKSARAY!!! 

VALİ AYDOĞDU VE İL ÖZEL İDARESİNİN HEDEFİ SORUNLARI MİLİMİZE EDİLMİŞ AKSARAY!!! 


   Dün Aksaray il Özel İdaresinde Vali Aydoğdu’nun davetiyle mahalli ve genel medya mensuplarıyla katıldığımız basın toplantısında iki ana konu işlendi. 

    Konunun ilki Vali Aydoğdu’nun sorularımıza cevap verirken dile getirdikleri olurken, ikincisi ise il Özel İdaresinin çevre iller tarafından gıpta edilen çalışmalarıydı.
     Geçen senen Haziran ayının 19’unda göreve başlamadan önce İlimizle ilgili ön çalışmaları yapan ve göreve başlamasından  sonra ise öncelikle sıkıntılarımızla birlikte sahip olduğumuz potansiyelimiz inde tespitiyle birlikte olabildiğince tanıtımının yapılması ve ilimizin  hak ettiği yatırımların gelmesi için motive ettiği  il birim amirleri ve Meslek Odalarıyla bunların çözülmesini omuz omuza ,el ele vererek gidermeye çalışan  Vali Aydoğdu 14 ayı aşan görevi esnasındaki sıkıntıları görevi süresi bitmeden milimize etmeye azmi cezm etmiş. 

    Vali Aydoğdu’dan yaklaşık olarak 2 ay sonra göreve başlamasının üstünden 13 ay geçen İl Özel idaresi Genel Sekreteri Yüksel Çelik tarafındanda görseller eşliğinde verilen kısa bilgiler ile sohbet esnasındaki söylediklerinden de  Çelik’inde görev süresi içindeki hedefinin Vali Aydoğdu ile aynı olduğu anlaşıldı. 

   Yan ikisinin de hedefi görev süreleri içinde olabildiğince ilimizin sıkıntılarını milimize etmek. 

15 AY BOYUNCA 7/24 ESASINA GÖRE YOĞUN TEMPO İLE ÇALIŞAN AYDOĞDU’DAN YENİ MÜJDELER 

    Göreve başladığı günden bu yana ilimizin turizminden tarımına, sanayisinden hayvancılığına, yolda zorda, darda kalanların tamamının yardımına koşulmasına kadar akla gelen her konudaki çalışmaların bundan sonrada ivme kazanarak devam edeceği bir kez daha anlaşıldı. 

  Basın toplantısında "Potansiyelini aşan bir il olma yolunda emin adımlarla ilerleyen Aksaray 6-7 yıl gibi kısa bir süre içerisinde büyükşehir olacak. 

   Bunu ben değil veriler söylüyor. Organize sanayi bölgemizde parseller bitmek üzere. Yakında yeni gelişmeler olacak büyük şirketler şehrimize  büyük yatırımlar için geliyor. 

    Sanayi yönünden çok gelişmiş bir il olmanın yanında tarım ve hayvancılık yönünden de Türkiye'nin önemli kentlerinden birisiyiz. 

   Türkiye’de nüfusu ile kıyaslandığında bir çok üretimde 1 sıralarda olan ilimiz tarımının Pandemide önemi bir defa daha anlaşıldı. Bu zenginliğimizi alınan tedbirlerle daha da geliştireceğiz. 

TUZ GÖLÜ,NARLI GÖL,HASANDAĞI TURİZME,ORTAKÖY,ESKİL İLE SULTANHANI İLÇELERİNE YAPILACAK OSB’LER’LE VATANDAŞIN KENDİ İLÇESİNDE İŞ BULMASIYLA DOĞDU YERDE YAŞAMSI SAĞLANACAK!!! 

 Eskil ilçemizde Tuz gölü karşılama ve barınma yerinin tamamlanmasıyla bu gölümüzden daha çok faydalanmanın yanında Türkiye’nin kalbi Narlı göle yeni yapılan seyir terası ve buraya ulaşımı kolaylaştıran yol, sosyal tesislerle her yıl daha fazla meraklının buraya gelmesi sağlanırken Hasandağında Karbeyaz Otelin olduğu yere kadar yapılan beton asfatla ulaşımın kolaylaştırılmasının yanında yapılacak yeni tesislerle dağımızdan  başta tanıtım olmak üzere daha fazla faydalanılması sağlanacak 

  Eşmekaya beldemizin yoğurdu Ortaköy'ümüzün peyniri var.  Ülkemizin her yerine buradan peynir gidiyor ancak Aksaray'dan geldiği bilinmiyor. 

  Bunları en kısa süre içinde tanıtarak Aksaray'a en büyük yatırımı yaptırmak istiyoruz. " 

   Aksaray gibi potansiyeli olan çok az şehir var. 

    Aksaray OSB’de 5000 kişi çalıştıracak Tekstil fabrikasının çalışmaları devam ediyor, yakın bir zamanda  yine büyük bir tekstil fabrikasının yatırımı başlayacak ,bunları yeniler takip edecek 

   OSB’deki parsellerin tamamı doldu. 

   Yakın zamanda Eskil ,Sultanhanı ve Ortaköy ilçelerimizin OSB’lerinin kurulması çalışmalarını başlatarak buradaki potansiyellide ayağa kaldırılmasıyla bu ilçelerimizin kalkınmalarının yanında buralı olanların kendi ilçelerinde iş bulmalarının sağlanmasıyla daha çok kişiye iş ve buna bağlı olarak ise aş sağlanmış olacak. 

   Özetlenen çalışmalara ivme kazandırılması başlanacakların ise zamanında hizmete açılabilmesi ve bunları yenilerinin takibi için 7’den 77’şe kadar tüm hemşerilerimizin çalışmaları desteklemesiyle yakın zamanda Vali Beyin belirttiği Büyük şehir olma hedefi daha da kısalır. 

 ÇELİK YÖNETİMİNDEKİ İL ÖZEL İDARESİ ÇALIŞMALARINA ÇEVRE İLLERİN GIPTASI!!!  

 İl Özel idaresi genel Sekreteri Yüksel Çelik’inde Vali Aydoğdu gibi birim amirlerini ve personelini motive  yöntemiyle yapılan çalışmada toplantıyla ilgili yayınlanan gazetelerde bu konuda yayınlanacak haberleri okuyanlar söylediklerimi daha iyi anlamış olacaklar. 

 Yayınlanacak haberlerde de görüleceği gibi   uzunluğu ilimizle İstanbul arası  kadar yolun asfaltlanmasın yanında içme suları, saatte 200  ton sıcak asfalt üreten yeni asfalt plenti, ziftli asfaltta göre daha ekonomik ve dayanıklı olan hazır beton  merkezi kurulması ve hem beton hem de ziftli asfalt imkanıyla her yıl daha fazla köy yolunun standardının yükseltilmesi. 

  Kurumun yol ve diğer hizmetlerde kullanacağı taş ve mucuru   alışıldığı gibi satın alma yerine kendisine ait 2 taş ocağının açılması. 

  Köylerdeki hayat standardını yükselten kilitli taş, şehir ve köylerin aralarındaki yolların kalitelerinin yükseltilmesi, içme sularındaki sıkıntıların zamanında giderilmesinden tutunda evcil ve yaban hayvanlarının içme suyu ihtiyacını karşılayan sulama yerleri, göletler ,göletlerinden tarlayalar kadar döşenen kapalı sistem sulama hatları ve bakımları. 

   Sultanhanı ilçe belediye binası ile Jandarma binalarıyla yeni okulların ve köy konaklarının yapımı başta olmak üzere köylerde yapılan imar çalışmalarıyla daha iyi imar edilmiş köylerde yaşanmasının sağlanması. 

    Köy ve Beldeler hatta bazı ilçelere de sağlanan desteğin yanında ilimizin tüm meselelerinin çözümü için ihtiyaç duyulan her yerde olan İl Özel İdaresinin ve  idarenin amiri  Genel Sekreter Yüksel Çelik’ le motive ettiği kurmay  heyetin  hedefi de yazının başlığında belirtildiği gibi mümkün olan en kısa zamanda ilimizin meselelerinin milimize edilmesidir. 

   Meslektaşlarımızla birlikte şahit olduğumuz Vali Aydoğdu ve  Genel Sekreter Yüksel Çelik Bey ile kurmay heyetinin bu samimiyetleriyle baş edemeyecekleri, aşamayacakları  sıkıntının olmayacağı kanaatindeyim. 

    Akla gelen her iyilik ve güzelliği fazlasıyla hak eden ilimiz meselelerinin en kısa zamanda milimize edilmesiyle yeni yatırımların alınması, tanıtım ve  sağlanacak hizmetlerle  Aksarayımızın şanlı geçmişindeki konuma yeniden gelmesinin sağlanması dileğiyle.  

    Rabbim yar ve yardımcımız olsun.