Bugün, 6 Temmuz 2022 Çarşamba

Erdogan Kaya


Vali bey Ramazana hava kattı

Vali bey Ramazana hava kattı


 

Aksaray’da alışık olmadığımız bir Ramazan günleri yaşıyoruz. Daha önceleri Aksaray Belediyesi mahallelere sofra kurar iftar karşılanırdı. Pandemi nedeni ile son yıllarda bu havadan mahrum kalındı. Ama hiç tanık olmadığım Aksaray’a farklı bir hava veren vali beyin iftar yemekleri ve oradan oraya koşuşturmasına tanık oluyoruz. Bu koşuşturma sadece il içerisinde değil ilçeleri de içerisine kapsamış bulunmaktadır.

Eskiden Aksaray valilerini sivil toplum kuruluşlarının iftar yemeğinde bile zor görürdük. Hatta çok üst seviyede olmazsa o yemeklere bile katılmazlardı. Ama Sayın Vali Hamza Aydoğdu her yeri gezerek adım adım iftar yemeklerine ve ziyaretlerine katılıyor.

Tabi bu kaynaşma ve kucaklaşma alışık olmadığımız bir durum. İşin içerisinde birde vali olunca insanın hoşuna gitmiyor değil. Ramazan dışındaki başarılı çalışmalarını bu ay içerisinde devam ettiren bir valiyi görmek hiçte küçümsenemez.

İlin idarecileri ve ileri gelenleri vatandaşlarla iç içe olunca elbette ilin havası birden değişiyor. Vali beyin ne hafta içi ve ne de hafta sonu koltuğunda oturmadan vatandaşlarla iç içe olması, onları kucaklaması ilde gerçekten çok güzel bir hava oluşturdu.

Ramazan organizelerine katılırken Pazar ve satış merkezlerini gezerek hem satıcılarla ve hemde vatandaşlarla birlik oluşturması vatandaşın hoşuna gitmektedir. Gezilerinde etrafında koruma ordusu olmadan normal bir vatandaş gibi dolaşması ayrı bir güzellik.

Umarım bu Ramazan iftarları ve geziler bir ay boyunca devam eder. Çünkü alışık olmadığımız bir durum olması nedeni ile vatandaşlarında hoşuna gitmektedir. Bakıyorum bu güzellikler devletle kucaklaşmanın bir güzelliğidir.

Sayın vali bey ili dolaşırken, sivil toplum kuruluşları ve siyasilerde bu geziye zaman zaman kendi aralarında katıldıklarını görmekteyiz. Şuana kadar gördüğüm ise başka Ak Parti ve MHP Ramazan ziyaretleri yapmaktadır.

Ak Parti bu ziyaretlerini iki yıl aradan sonra sıkı bir şekilde devam ettirdiğini görmekteyiz. Merkez mahallelerine ayrılan guruplar mahallelileri ziyaret ederek, çam sakızı çoban armağanı Ramazan hediyelerini iletmektedirler.

İl merkezinde yapılan çalışmalar ilçe ve kasaba nezdinde de yapılmaktadır. İlçelerde düzenlenen iftar yemekleri her ne kadar havalar soğuk olsa da müsait olan yerlerde yapılmaktadır. Bu birlik ve beraberliğin bir simgesi olsa gerek.

MHP de kısmen Ramazan ziyaretlerine devam etmektedir. Diğer partilerin şu ana kadar pek fazla etkilerini göremedik. Bu seçmenle kucaklaşılırken, aynı zaman da vatandaşlarla bir dertleşmedir. Mübarek ayın hoşgörü ve sevgi birlikteliğini vatandaşa ulaştırmaktır.

Dolayısı ile özlenen bir Ramazan buluşmasını bu Ramazan da başta Sayın Valimiz Hamza Aydoğdu, iktidar partisi, MHP ve diğer sivil toplum kuruluşları bu sene farklı bir Ramazan birlikteliği yaşanıyor. Ama Sayın valimizin böyle bir başlangıç ile vatandaşları kucaklayarak adım adım vatandaşla beraber olması hafızalara kazınacaktır. Ben kendilerini tebrik ediyor başarılar diliyorum.