Bugün, 28 Ekim 2020 Çarşamba

Ali Genç


YARIN CUNTACILAR MİLLETİN ADAMI MİLLİ MÜCADELE KAHRAMANI”MENDERES’İ” KATLETMELERİNİN 59. YILI 

YARIN CUNTACILAR MİLLETİN ADAMI MİLLİ MÜCADELE KAHRAMANI”MENDERES’İ” KATLETMELERİNİN 59. YILI 


 

   Ekmeğini yedikleri velinimeti ve sahibi millete yine çoluk çocuğunun boğazından keserek ödenen vergilerle ve devlete  direk ve dolaylı olarak  sağlanan imkanlarla parasını verdiği silahları çeviren nankör cuntacıların halk arasındaki tabiriyle aslı astarı olmayan ve yargılamanın yapıldığı mahkeme tarafından da onca zorlamaya rağmen kanıtlanamayan “Köpek davası, Bebek davası” suçlamalarıyla sonucu önceden belli olan teatral(tiyatro) davayla milletin adamı Başbakan Adnan Menderes 17 Eylül 1961 de katledildi. 

 Amerika’nın emriyle millet, vatan ve din düşmanı cuntacıların asarak katlettikleri Adnan Menderes  Ege bölgesinin şanlı bir  milli mücadele komutanı ve destanlar yazan bir mücadelenin kahramanıydı. 

ADNAN MENDERES MİLLİ MÜCADELEYE KATILMASAYDI NE MİLLET,NEDE DEVLETİ TARAFINDAN KINANMAZDI!!! 

     Günümüzde nasıl ki askere alınma şartlarının en önemlisi bu görevi yapacak olanın sağlıklı olması gerekiyorsa o zamanda bu görevi yapacak kişinin sağlığının yerinde olması gerekiyordu. 

    Tam adı Ali Adnan Ertekin olan 1. Dünya Savaşı esnasında Orduya Yedek Subay olarak katılan Menderes Zehirli Sıtma Hastalığına yakalandığından cepheye gidememişti. 

    Ülkemizin Yunanistan, İtalyan, İngiltere ve Fransa tarafından işgal edildiğinde de bu hastalığı devam etmesine ve istese bu hastalığı nedeniyle savaşa gitmeyerek babasından kalan çiftlik ve diğer maddi imkanlarıyla bir eli yağda, diğer balda yaşayabilecekken imanından gelen vatan sevgisiyle o vatanın kurtuluşunda yerini aldı. 

MİLLİ MÜCADELENİN EGE BÖLGESİ KAHRAMANI MENDERES 

   Milli mücadele öncesi Aydın’da arkadaşlarıyla birlikte” Ay Yıldız” teşkilatını kurarak bunun la nizami ordu kuruluncaya kadar düşman kuvvetlerine kayıplar verdiren çeşitli faaliyet veren bu milis savaşında Adnan Menderes Aydın bölgesinin komutanlığını yaptı. 

   Daha sonra Ordu yanında savaşa katılan ve Savaş boyunca teğmen rütbesi ile gösterdiği kahramanlıklarla savaş sonunda Üs teğmenliğe terfi ettirildi ve 1923’ün Ağustos ayında terhis olduğunda İstiklal Madalyası sahibiydi. 

    Sadece bu bilgilerden de anlaşılacağı gibi ülke, millet ve demokrasi düşmanları tarafından Türk ordusunun en önemli kuralı olan emir komuta zinciri prensibi bile umursanmadan Genelkurmay başkanı bertaraf edilerek Genel kurmayın Orgenerallik rütbesinin 3 aşağı rütbe olan Albaylar tarafından yapılan darbe sonunda katledilen Adnan Menderes 10 yıl süren iktidarında kendisine  reva görüleni asla ve asla hak etmeyeceği destanlaşan hizmetleri gerçekleştirdi. 

MENDERES SUÇU OLMAYAN, İSTİKLAL MADALYALI BİR MİLLİ MÜCADELE KAHRAMANIDIR!!! 

   Atatürk’ün Siyaset yapmak isteyenlerin Askerlik elbisesini çıkartmalarını istemesine rağmen onun ardına saklanıp Emperyalistlerin kendilerine vaat ettikleri dünya hırsları için onu kendilerine maske yapan milletin ekmeğini yiyenler velinimetleri, yeryüzündeki Mevla’mızın halifeleri ve milli iradenin sahibi olan milletimizin parasıyla satın alınan silahları 27 Mayıs 1960’da efendileri ve velinimetlerine çevirme alçaklığını gösterdiler. 

     Milletin kendisinin ve çoluk çocuğunun kursağından keserek ödediği vergilerle alınan o silahlar nankör cuntacılar tarafından dışarıdaki patronlarının emirlerini yerine getirerek milletimiz arasında olmayan bir suçlama olduğundan dalga geçilen“ Köpek davası, Bebek davası” ismi verilen kanıtlanamayan, aslı ve astarı olmadığından kıyamete kadarda kanıtlanamayacak davayla sözüm ona “Adalet Divanı” ismi verilen isminden başka adaletle uzaktan yakından alakası olmayan uyduruk mahkeme kararıyla katledilen Adnan Menderes  Ege bölgesinin şanlı bir  milli mücadele komutanı ve destanlar yazan bu mücadelenin kahramanıydı. 

    Merhumun muazzam hayatıyla ilgili şimdiye kadar milli mücadeledeki çabalarını anlatan  bilgilerden bile ülkemize siyaset öncesi yaptıkları  taktire şayan olmasına rağmen ülke, millet ve demokrasi düşmanları tarafından Türk ordusunun en önemli kuralı olan  emir komuta zinciri prensibi bile umursanmadan tarihimizdeki başarılı olan tek hiyerarşiye uymayan darbe yapıldı. 

    Ali Adnan Menderes 10 yıl süren başarı üstüne başarı destanları yazılan iktidarının ardından taktir edileceğine alçakça katledildi. 

   Menderes ve kendisi ile birlikte katledilen ve halen milletin gönlündeki yerlerini koruyanların ruhları şad mekanları cennet olsun. 

  Onları katledenleri ise Mevla’mız Kahhar ismiyle kahreylesin. 

GÜNDÜZ BİLE GEÇİLMEYE KORKULAN YERİ EN EMNİYETLİ HALE GETİREN İNSAN ALİ ZEKİ KAYA HOCA!! 

    Merhumla ilgili benim sahip olduğum bilgilerle bile birçok yazıyla hizmetleri tama olarak anlatılamaz. 

   Havası sert insanı mert olan Ekecik bölgesinin Dadasın(Tatlıca) köyünden olan evvelki gün Korona salgını nedeniyle Hakka yürüyen Ali Zeki Kaya hoca birkaç satırla yazılacak olsa bu satırların ilki ömrünü yüce kitabımız Kurana ve onun en iyi şekilde anlaşılabilmesi için üstat Bediu Zaman hazretlerinin  talebeliğiyle geçirdiğini yani Kuranın hadimi olduğunu belirtmek. 

  Birde merhumun ve yanındaki kendisi gibi bir çok samimi arkadaşıyla Üstat Bediu Zaman hazretlerinin ismini taşıyan önceki ismi Eski Sanayi caddesi olan Merkez Camisinin hizmete açılmadan önce bulunduğu yerin akla gelebilen tüm günahların işlendiği bir bataklıktı. 

  Vilayet konağına 100 metre mesafede olmasına rağmen bırakın bayanları erkeklerin bile geçmeye cesaret edemedikleri bu batakhane merkezi Ali Zeki hoca ve arkadaşlarının çabasıyla açılan Merkez Camisi ile hem bölgenin Namaz kılan vatandaşları için yeni bir Camii oluşturulurken hem de Caminin kurulmasıyla batakhanelerin teker teker kapanmasıyla burası Aksaray şehrinin en emniyetli yeri haline geldi. 

   Ruhu Şad mekanı Cennet olsun.   

   Rabbim Yar ve Yardımcımız Olsun.