Bugün, 6 Temmuz 2022 Çarşamba


BİLİM FESTİVALİ İLK GÜNÜNDE 100 BİNDEN FAZLA VATANDAŞI AĞIRLADI

BİLİM FESTİVALİ İLK GÜNÜNDE 100 BİNDEN FAZLA VATANDAŞI AĞIRLADI

BİLİM FESTİVALİ İLK GÜNÜNDE 100 BİNDEN FAZLA VATANDAŞI AĞIRLADI

BAŞKAN DİNÇER; ‘’FESTİVALİMİZ YOĞUN İLGİ İLE KARŞILANDI’’

Aksaray Belediyesi ev sahipliğinde başlatılan Aksaray Bilim Festivalini ilk gününde 100 binden fazla vatandaş ziyaret etti.

Aksaray’ın en büyük festivallerinden biri olan Bilim Festivalinin yapıldığı alana sabahın erken saatlerinden itibaren başta öğrenciler olmak üzere birçok vatandaş geldi. 7 bin metrekare alanda 102’den fazla kurum ve firma 200 stantta tanıtım yaptı.

Açılışının yapılması ile birlikte yoğun ilgi gösterilen festivalde ziyaretçiler bilimsel teknik ve teknolojik binlerce ürünü inceleme fırsatı elde ettiler. Aksaray Belediyesi tarafından daha önce belirlenen 4 hattaki ücretsiz ulaşım imkanından faydalanan vatandaşlar kolaylıkla festival alanına ulaşım sağladılar.

Çocuklar için oyun alanlarının bilim severler için bilimsel etkinliklerin, teknoloji tutkunları için son teknolojik ürünlerin sunulduğu festivalde renkli görüntüler yaşandı. 3 Haziran Cuma günü başlayan ve Pazar gününe kadar devam etmesi planlanan festivalin ikinci ve üçüncü günlerinde de aynı coşku ve heyecanın yaşanması bekleniyor.

Bilim Festivalinin ilk gününde şehir genelinde yoğun ilgi ile karşılandığını belirten Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, üç gün boyunca aynı yoğunluğun yaşanacağını belirterek tüm vatandaşları festivale davet etti.


Aksaray,Aksaray Belediyesi
Haber Kaynak : BELEDİYE HABERLERİ